Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tibetský teriér Tači

 I will never forget you, my doggie

 

 

cimg3979---kopie.jpg

Ch. Lha-yi Gyal-po Tashi Bodjul               Tači 

               19. 3. 2008               -            † 24.9.2013  

                     Chovný pes            Český šampion            barva sobolí, bílé znaky       

            HD - A/A        ED - 0/0       PL - 0/0       PLL  -  clear       CCL - clear        

 

1-novy.jpg

 

 

26.----srpna----2013--5----kopie.jpg

 

Můj pejsek nebyl rozená výstavní hvězda, neměl rád dlouhé čekání a nepřirozené úpravy srsti, raději sportoval, proháněl se po lukách a lesích a doprovázel mě při dlouhých výletech. Pěkná ocenění a výborné posudky si ale Tači ve velké konkurenci svých druhů také vybojoval a 4.2. 2012 splnil podmínky pro získání titulu Český šampion. 

Tím jsme výstavní kariéru zakončili a věnovali se již jen mnohem příjemnějším záležitostem.  

               SLECINKY.EU          

 cesky-sampion---upravena-kopie-bez-adresy.jpg

 

podekovani.jpg

 

 

Sportovní   úspěchy 

  

 3.04.2010                                        Složena zkouška základní poslušnosti  

     3.09.2010                                        Složena zkouška základní ovladatelnosti 

   11.10.2010                                        Úspěšně absolvoval kurz VŮDCE SMEČKY

 

vyborny-1_-vitez-tridy_-krajsky-vitez.jpg 

 

 

 

Rodiče

Otec: dvojnásobný světový vítěz  ICh. H´Aran Horpa Tashi Bodjul - Aránek   

Matka: ICh. Pam-Zamirin Noisette - Noisinka           

 

1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Potomci

 připravuje se...

 

 *

*

*

 Alexis of Darknes - Áša

nádherná maminka mých prvních štěňátek

 

 

*

   Dor-jee - Telephelyi Bitang Evelin

maminka druhých štěňátek

krásná sportovkyně, která se svojí paničkou zdolává vysokohorské štíty

 dorjee-mensi-------kopie.jpg

 

 

 

 

Ádi Kaba Khyi - Dorjeenčin aTačinkův šikovný syn

9.6.2013 splnil podmínky pro udělení titulu Junior Champion. Máme z tebe radost, synku :)  

00.jpg

 

                0.jpg

 

 

*

 

 

 

Moje životní družka Daffy - border terrierka s PP,

 

 

 

maminka mého čtrnáctého, neoficiálního potomka,

zlaté kříženečky Jessinky  :)

 

  

 

* 

  

Boshy Bhasundara Tashi lhagpa 

moje přítelkyně a první láska

dscf5158---kopie.jpg

 

 

 

 *

          

 

 

 

 

     

 

 

Vzpomínky na dětství 

21. 06. 2009

Slavětín

dlouho jsem nic nenapsal... nedovedete si představit, jak mám pořád rozběháno. To je nějakého očmuchávání a očurávání, někdy se ani nedá všechno stihnout. Často také s paničkou jezdíme na výlety a to je moc fajn. Nejraději teď vzpomínám na sraz tibetských teriérů a jejich páníků. To vám bylo žůůůžo...byli jsme tam tři dny, takže i ta dálka, kterou jsme museli jet, stála za to. Byla tam sranda, protože to byl velikánský oplocený pozemek a páníci si o nás nemuseli dělat starost a my jsme s kamarády mohli celé dny volně běhat a lumpačit. Jen někdy, když jsme se mezi sebou s některými nervóznějšími jedinci neshodli a začali jsme cenit zuby, někdo z páníků nás přiběhl rozdělit. Já měl rád každého, jen s jedním černým hafíkem, který byl o pár měsíců staršíjsme se trochu škorpili, protože on mi chtěl dát najevo, že už je chytřejší a silnější a vůbec se mnou nechtěl diskutovat o tom, že je starší jen o bleší skok. Prostě na mě bručel a bručel a já furt za ním chodil a usmiřoval ho, ale on si nedal říct. Vždycky po mě chramstnul zubama a já musel dělat, že mě to strašně bolí, aby mě někdo přišel zachránit, než to bude bolet opravdu. Já umím hodně naříkat, hihi, je to slyšet na pořádnou dálku, když začnu křičet o pomoc.Nejlepší kámoška byla moje sestřička Lashem, která také přijela. S tou jsme se panečku vydováděli. Ona je moc fajn a ještě hravá jako já a nedělá ze sebe žádnou fajnovku. Bezva holka do pohody.

moje sestřička Lashem

Ale nebylo jen bláznění, také jsme soutěžili a učili se chodit po úzkých prknech ve vzduchu,lezli jsme po žebřících nahoru a dolů a skákali přes překážky. Páníci tomu říkali divným slovem"agiliti", alenás to všechny moc dlouho nebavilo. Lepší je pevná zem pod všema čtyřma. Jé... největší švanda byla, když soutěžili páníci. Museli nám předvádět pantomimou chování psů. Moje panička musela předvést, jek se venčí pes. Docela se jí to povedlo, má to ode mne dobře odkoukané, protože já značkuji skoro každý větší drn, který  najduZvedala nožičku skoro stejně vysoko jako jáa kdyby neměla džíny, určitě by to zvládla ještě výš. Jestli nezapomenu, přidám sem její fotku.

No a jeden den jsme také jeli do Slavonína na oběd a tam jsou pod náměstím podzemní chodby a my jsme tam také šli.Tam to teda bylo docela husté. Páníci dostali vysoké gumové boty a pláštěnky, ale my šli bosi. A místy tam bylo vody až po bříška. Byla tam skoro tma a chodbičky byly uzoučké a nízké, takže lidé museli jít v předklonu a skoro se jim tam nevešla ramena. Panička pak říkala, že měla chvilkama hodně nepříjemný pocit, ale já jen jednou, když tam byl schod, ze kterého se muselo skočit do vody a já nevěděl, jak je hluboká a nechtělo se mi tam. Panička mě ale popadla a přes tu louži mě přehodila a bylo dobře.

Krásné byly také večery, když si páníci zapálili oheň a opékali buřtíky. To byla bašta... tolik buřtíků jsem ještě nikdy nevyloudil. Byl jsem chytrý a obešel všechny kolem ohně několikrát dokola, jejej, to byla ňamka.Panička vůbec s sebou nemusela vozit konzervy, stejně je vezla všechny zpět domů :)).

                                                                     pantomima

Bylo krásně ve Slavonicích a já se už teď těším na příští rok, protože tam určitě pojedeme zase. 
Teď skončím a napíšu vám asi za měsíc, protože teď pojedu s paničkou do lázní. Jsem moc zvědavý, jaké to bude, protože to je v Jizerských horách a slyšeli jsme, že je to tam moc hezké. Budeme chodit po turistických trasách, lézt na rozhledny a prohánět se po horských loukách. Pak vám povím.......
Zdroj: http://werunka.nepise.cz/49308-ahoj-kamaradi.html

 

 

 

23. 09. 2008  

Tashinek

Tak už víte, co jsem a jaký budu, až budu velký.

Zatím prý jsem ale ještě hrozně velký rošťák a paniččino střelené trdlíčko. Nojo, jenže - když ono je na tom světě tolik zajímavých věcí a já to všechno musím očmuchat a ochutnat a hlavně - zkusit to rozkousat a podívat se, jaké je všechno i zevnitř. Je toho všude tolik, že kolikrát nestihnu ani doběhnout ven nebo na čůrací plenu a to se pak stane, že letím a ono mi to čurá mezi nožičkama a ... no, však si jistě dovedete představit, že mě nikdo moc nechválí. Panička má nervy jako špagáty, bere to s nadhledem, vezme kyblík a hadr a rychle by to uklidilakdybych třeba nebyl doma. Jenže já doma jsem a tak jí s tím vždycky musím pomáhat, protože nejsem žádný budižkničemu. Je to docela zajímavá práce. Ona tím hadrem dělá takové pohyby sem a tam a dost rychle, takže mám co dělat, abych ho udržel v zubech a ještě za ním stihl běhat a taky pořádně vrčet. Někdy jsme z té práce oba celí mokříaž na bříškách. Nedávno se nějak stalo, že jsem drcnul do kyblíku a vytírali jsme pak celou chodbu a kuchyni. To byla fuška. Až jsme z toho byli zpocení. Štěstí bylo, že nebyl doma páníček. Mohl by si myslet, že jsem to všechno vyčural já a kdyby se mu zase zachtělo mi v tom vymáchat čumáček, tak bych se určitě v tak velké louži utopil. Já vím, co je to "topit se". Když mě naši přivezli, tak jsem byl ještě hloupý a nevěděl jsem, že ten proužek okolo toho velikánského, modrého škopku, který máme na zahradě, strašně klouže. Batolil jsem se tam a najednou to tlapky nezvládaly a já po hlavě žbluňkl do vody. Byl jsem tam strašně dlouho a celých těch pět vteřin, než pro mne panička skočila a vylovila mě, do mě všema dírkama natékala voda a potom jsem kašlal a pšíkal a panička mi později, když už jsem byl zabalený ve froťáku a ještě v teplé dece, říkala, že jsem byl jako bublifuk. Musel jsem být legrační, protože když jsem pak u kluků viděl skutečný bublifuk, tak jsem na to koukal s otevřenou tlamkou. Tak veliké a fialové kouličky, že ze mne lítaly???

Zdroj: http://werunka.nepise.cz/49306-tak-uz-vite.html*** 

25. 09. 2008

Tibetský teriér..... Lha-yi Gyal-po - Tashi Bodjul

 

Narodil jsem se 19.3.2008 v chovné stanici Tashi Bodjul a mám brášku a čtyři sestřičky

všechna štěňata

 

 

 *

 

Tibetský teriér

V Tibetu je považován za posvátného psa "DÁRCE ŠTĚSTÍ"

Lha-yi Gayal-po

Tibetský teriér je velmi staré plemeno, země původu je Tibet.
V České republice se řadí mezi málopočetná plemena .
Zdroj: http://werunka.nepise.cz/49305-lha-yi-gyal-po-tashi.html

 

 

 

 

 

 

Příspěvky

upozornění

2. 12. 2019

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Tibetský teriér Tači | Komentářů: 0