Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVINKY

Musím přidat zase jednou svoji fotku, ať nezapomenete, že já to tady všechno řídím a že jsem po tátovi taky krásná blush

5.9--25----kopie.jpg

 

 

1. 12.2014  Tak jsem se dnes dozvěděla od paničky, která cenila zuby radostí, že se můj bráška Akšara suprově předvedl na mezinárodní výstavě na Slovensku. Teď nevím, jestli říkala vnitřně nebo v Nitře, ale tak nějak to bylo. Akíska první den jen o fousek nějaký hafík předběhl a dostal hodnocení výborné a jen právě o ten fousek horší než šampión, ale druhý den to rozjel a byl úplně ze všech nejlepší yes a dostal prý nějakého CACIBA a BOSe. Nevím sice, jestli to bylo k snědku, ale je prý to nejvíc, co mohl dostat. Dávám Vám sem fotku, na které je vyfocený s BOBkou laugh. Sluší jim to, ale kdybych tam byla já, asi bych všechny ty bobky a bosky snědla dřív než oni. Papání vyčmuchám já úúúplně nejrychleji ze všech.

 

p1050300---kopie.jpg

 

 

11.8.2014   Týjo, to byly ale letos vedra, co? Skoro se mi vyškvařilo z bříška všechno sádlíčko, které jsem přes zimu pracně nastřádala. Paňka totiž nedala jinak, než že se musíme hýbat a hodně plavat, aby se nám neuvařila krev v žilách a tak mě pořád někam vláčela a nutila mě lézt za ní do jezer, rybníků a řek a vůbec do takových vod, které nemám ráda. Vona je nějak ulítlá, pořád lezla do něčeho studeného a to fakt nevím proč, když pak ječela a cvakala zubama a měla husí kůži a prej že tam mám taky jít. Aby pro nás aspoň jednou našla pěkně vyhřátou a voňavou loužičku, to ji ani nenapadlo. Musela jsem si sama hledat alespoň kousíček teploučka a zeleňoučka při krajích těch jejích ledovců nebo jsem si na břehu lovila myšičky. To je zajímavější a taky moc zdravé na kůži a srst. Cítím se po takovém lovu krásná, pěkně propudrovaná a když je to po koupání nebo po dešti, tak to je ta úplně nejlepší pleťová maska. Jenže paňka... však říkám, že je ulítlá, vůbec nic nechápe a zase mě cpe do tý čistý vody a všechnu tu parádu mi zničí. Prý že jsem čunče... co to asi má být... nechápu.

Jééé, ale co se mi jednou stalo! To tak zase cítím myšičku a poctivě noruju a trhám drny a už jsem byla skoro celá v zemi a najednou hup a měla jsem v tlamce něco měkého a divně se to mrskalo. Fuj, to bylo strašný. Honem jsem letěla k paňce a jejím kamarádům, aby mi řekli co to je a ten fujtajbl jsem tam vyplivla a utekla, páč to bylo fakt divný. A bylo, utíkala od toho i paňka a její kámošky a křičely ještě víc než já... fůůůůůj. Pak mi řekly, že to byla myš! Kde se tam vzala myš, když jsem lovila myšičku, to teda nevím. Příště musím být opatrnější.

Dám vám sem pár fotek, abyste viděli, jak jsem pracovitá

20.5.2014-mobil-044.jpg

  a stihla jsem se nechat vyfotit než mi to vona zase vydrhla

20.5.2014-mobil-034---kopie.jpg

 ***

 

22.3.2014  moje mamka Daffy a já 

9.3.2014-011---kopie--kopirovat----kopie.jpg

14.3.2014   Dnes je to již víc než půl roku, co navždy odešel můj milovaný Tači. Konečně jsem se vyrovnala s jeho ztrátou a znovu dokázala tento web otevřít. Nezruším ho, Tači na těchto stránkách zůstane jako památka na moji velkou srdeční záležitost a informace o mém Tibetském fešákovi zde dál zůstanou nejen pro majitele jeho třinácti oficiálních potomků, ale i pro případné pokračovatele jeho rodu. Také pro všechny, kdo Tačiho znali a chtějí vzpomenout. 

Pokračování tohoto webu zahájím představením čtrnáctého, neoficiálního potomka, malé a milé fenečky Jessi, kterou nám Tačinka tajně zplodil a zůstala nám pro potěšení duše. Jako by byl už tehdy tušil, jak brzy odejde do jiného světa... tam... za Duhový most... 

Vlastně tu malou nechám, aby se představila sama, je to upovídaná holčička, která často sedává vedle mě a brebtá mi do všeho, co píšu. Je jiná než Tači, je tichá, podajná, poslušná, nenutí mě k žádným výkonům, není v ní Tačiho síla, náročnost a touha po dobrodružství, ale je to moc milý a mazlivý drobek s tatínkovou přemýšlivostí a učenlivostí.  

 

 

Ahoooj,    tak tohle ošklivátko kačátko jsem já, Jessinka, když jsem byla prcek :).  Ale budete čučet, jaká jsem teď a taky až se popíšu, protože já nejsem žádný obyčejný pejskový voříšek. Jsem plemeno, které nikdo na celém světě nezná. Jen já a moje panička. Jsem TibBor teriérka! Dvoučistokrevné plemeno!

3.8.-nase-rodinka.jpg 

 3.8.-jessi.jpg

 

Moje maminka je border teriérka, čistokrevná lovecká pejska, která chodí s pánečkem na hony a on je na ni móc pyšný, protože je šikovná a nebojácná a všichni ji obdivují, jak taková malá pejska úplně klidně prožene v lese obrovské chrochtavé prase. No a můj tatínek Tači mi nešťastnou náhodou umřel mladý, jak jistě všichni víte, stalo se to docela nedávno a ještě pořád se nám všem po něm moc stýská, ale ještě jsem si ho pěkně užila. Bylo mi s ním krásně, když jsme se spolu toulali po lesích a loukách a naučil mě spoustu věcí, jako třeba správně očmuchávat všechny rohy a sloupy a počůrávat veliké drny se zvednutou nožičkou a taky štěkat na psy a strašit je nebo zase kolem některých chodit s nosem nahoře a nevšímat si jich a taky mě naučil šplhat po skalách a šíleně tryskovat po velkých loukách nebo třeba úžasně zoufale fňukat, když se nám přilepili bodláci mezi nožičky a pod ocásek. Taky mi ukázal, jak neodolatelně koulet očima, když někdo něco dobrého baští a vyžebrávat z ledničky pacholíky. Táta byl moc krásný, měl nádherně chladivé, dlouhatánské háro a často se česal a ve vaně šampónoval a asi proto byl šampión. Vzpomínám, jak vždycky, když přijel z výstavy, vyskočil z auta v takovém hezkém postroji a ukazoval mi, jaké přivezl medajle a voněl milionem psů. Panička mu říkala fešáku, ale jinak mu nejčastěji říkala rarášku a splašenej janku a taky že je jako pytel blech. Prostě můj táta Tači... kdo ho dobře znal, ví, jak suprový hafan můj tatík byl. .  

 

 

Jo a abych nezapomněla na sebe... já jsem asi ze všech pejsků na světě nejhezčí a nejmilejší a úplně zlatá, protože mě páníčkové pořád muckají a hladí a já z toho vidím, jak moc mě mají rádi a jsem ráda a olizuju jim nosy a lezu jim na klín a do postele a když jdeme ven, nehnu se od nich na víc, než na deset kroků a hlídám je, aby se třeba neztratili a něco se jim nestalo. Oni se tomu diví, pořád se ptají, po kom jsem, že jsem tak klidná a hodná. Neřeknu jim to, ale vám to přiznám... jak jsem byla zvyklá být od narození neustále pohromadě s nebojácným tátou, který mě před vším zlým ochraňoval, tak teď mi jeho statečnost trochu chybí a někdy jsem nejistá a leknu se. Přitom se ale nebojím ani rachejtlí, ani velkých psů, lidi mám ráda, jen se někdy leknu i křoví nebo toho velikého drnu, co jsme s tátou počůrávali nebo nějakého šutru a stínu. Ale jinak to jde, zvykám si na samostatnost, jsem už přece velká holka a šikulka.

 

No a moje vizáž? Ani po jednom z rodičů... jsem střapaté, pořád rozcuchané, neučesatelné, po mámě rezaté a trochu ježaté stvoření s tátovým ladným, tibeťáckým pohybem a jeho krásnýma očima a sem tam s jeho dlouhým chlupem. Prostě jsem Jessinka :), miloučký a hodňoučký jedináček narozený pro páníčky jako překvapení, ale s velkou láskou přijatý a mám se dobře a jsem moc ráda na světě :)

 

 tohle jsem já teď, ale ve skutečnosti jsem ještě krásnější :)))

jess.jpg

* * *

to jsem já :)

* * *

8.2.2014-020---kopie.jpg

 

 

 

 

2014 

 

 

 

 

 2013 ending 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dogs mini graphics           1-.jpg           Dogs mini graphics  

 

 

Se smutkem v srdci oznamuji, že dušička mého milovaného pejska Tačiho následkem tragického neštěstí dne 24.9.2013 odešla za duhový most. Pevně věřím, že je tam Tači šťastný a prohání se se svými druhy po krásných, zelených pláních a žije radostně a v blahobytu.

 

Nikdy na tebe nezapomenu, můj malý rarášku a budu se těšit jednou na shledání.    zari-2013-001---kopie.jpgSLECINKY.EU

 

 

 

 

 mini-graphics-animals-508654.gif

 

 

mini-graphics-animals-508654.gif

 

 

mini-graphics-animals-508654.gif

 

 

 

 

 

 9.6.2012        Tady jsou naši druzí miláčkové v akci  :)              

 video

 

30.5.2012

Tak už je děťátkům 6 týdnů :). Tak maličcí a přesto už mají skoro všichni svoje nové páníčky, kteří už se na bobíky těší. Jen černoušek s bílými ponožkami, ze kterého se pravděpodobně vyklube tricolor, si ještě nevybral. Je prý to pořádný raubíř a docela bych ho chtěl mít poblíž. Co říkáte, plzeňáci a okolní přespolní, nepojedeme pro něj? 

 

30.5.-6-tydnu.jpg

 

 

 

16.5.2012   Moji malí bobíšci v Kuřimi už prožívají čtvrtý týden svého života. Z malých, bezmocných myšek se klubou krásní pejskové. Právě jim rostou zoubky, vydávají se na první průzkumy člověčího prostoru, vymýšlí první rošťárny a pěkně baští, aby byli velcí a silní. Brzy je čekají souboje s hračkami a hravé bitky se sourozenci a na to je potřeba být pořádně vykrmeni. Čas letí a musí se tedy také řádně připravovat pro svoje nové páníčky, aby je hned v prvních dnech co nejvíce zaměstnali a předvedli jim, co všechno už umí :).

p1060870.jpg

p1060901.jpg 16.5.-2011-v-plne-krase_.jpg

 další foto: dorjeesek.rajce.idnes.cz/4._tyden_A_vrhu/

 

 

30.4.2012  Tak jsme se zase jednou vydali s našimi přáteli a s mojí milou kamarádkou Boshy na výlet do krásného Šumavského pohraničí. Bylo nádherné jarní počasí, sluníčko pálilo a já si už zase mohl dopřát moje oblíbené "plavání" v horských bystřinách. Boshy je o rok mladší a pořád ještě ji víc láká teplé bahýnko v loužích, ale také dospěje k tomu, jak parádní je čistá, ledová voda na bříšku a unavených tlapkách. Byl to kouzelný výlet a my i naši lidé jsme si ho užili a večer blaženě usedli do rychlíku, podělili se o svačiny a spokojeně se vraceli domů. Doma jsem pak spal a snil celé dva dny.

                                                                                 

dscf1268.jpg

dscf1165.jpg

 další fotky krásné přírody: http://weweruna.rajce.idnes.cz/Sumava_s_Boshy_-_30.4.2012 

 

 

 

 

27.4.2012  Dnes je mým novým děťátkům 10 dní :). Maminka Dorjenka má hodně mlíčka a pečlivě se stará, tak nám štěňátka dobře přibírají a rostou do krásy jak holčičky, tak i kluci. No řekněte... nejsou nádherní? 

další foto u maminky:  tibetanterier.cz/stenatka.html

p1060630.jpg

 * * * * * * * * * * *

p1060629.jpg

 

 

 

 

20.4.2012   Dvě poslední holčičky z mé první rodinky dnes odchází z rodného domova ke svým novým páníčkům. Přeji jim stálé štěstí a zdraví, spoustu lásky svých majitelů a aby svým novým rodinám dělaly jen radost.

Hodně štěstí holky !!! 

♥ ♥  ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

t1----s2.jpg

  Po-nya Snyan-mo                                                    Palden Lhamo

 

 

 

    18.4.2012   Dnešní den se opět zapíše do dějin českých tibetských teriérů veselou, barevnou pastelkou. Na Moravě se mojí krásné nevěstě Dorjeence narodilo sedm maličkých, krásných a zdravých štěňátek. Všichni jsou v pořádku a maličcí se mají čile k životu. Je to moje druhá, velmi drahá rodinka a jsem móc šťastný táta. Přeji všem drobkům do vínku, aby byli šťastní a měli krásný život 

 

p1060528.jpg 

      

 

18-4-2012-----.jpg

Pokud budete mít zájem o nádherné štěňátko s PP, již nyní se můžete informovat a štěňátko si zamluvit. Info:   +420608049692   tibetanterier.cz

 

 

 

 

 

 

19.3.2012     Dnes mám narozeniny. Jsou mi 4 roky a panička říká, že čas neuvěřitelně letí. Jsem už dospělý pes a proto už nedostávám hračky, ale spíš něco dobrého k snědku, za což jsem rád.

Letošní narozeniny jsou ale také velmi významným dnem. Dostal jsem zprávičku od Dorjee, že opravdu bude mít štěňátka  Ultrazvuk to právě dnes potvrdil. Budou to moji druzí potomci a přesto, že Dorjee bydlí hodně daleko, věřím, že se paničky domluví a moje druhá štěňátka také později uvidím. Určitě budou stejně krásná jako moji prvorozenečci a moc se na ně těším. 

 

z-7.gif

 

 

 

 

17.3.2012     Poslední dvě holčičky z Tačiho potomků se těší na své nové pánečky.

 

1-tecka-fenka-c.-1-po-nya-snyan-mo-je-cerna-s-bilymi-znaky.jpg

 Po-nya snyan-mo

černá fenka s bílými znaky.

Je milá, klidná, velmi elegantní, má velké předpoklady pro vynikající výstavní kariéru, ale není nutné ji vystavovat. Zaslouží si klidný pobyt u hodných majitelů.

 

 

 

2-spicka-palden-lhamo-je-soboli-s-bilymi-znaky.jpg

Palden Lhamo

sobolí fenka s bílými znaky

Velmi milá, hravá a zvědavá fenka. Nejraději bychom ji viděli v milé rodině jako mazlíčka, ale její předpoklady pro výstavní kariéru jsou také nepřehlédnutelné. Je to velká fešanda. 

*

 

 

 

0-pejsek-pela-namgyal-je-soboli-s-malou-bilou-naprsenkou.jpg

 

 Pela Namgyal

Pejsek sobolí s malou bílou náprsenkou

již zadaný

 

 

 

 

3-blesk-palyang-lhamo-je-cerna-s-bilymi-znaky.jpg

 

Palyang Lhamo

fenka černá s bílými znaky

již zadaná

 

  

 

4-limecek-palesa-yag-mo-je-soboli-s-bilymi-znaky.jpg

 

Palesa yag-mo

fenka sobolí s bílými znaky

již zadaná

 

  

 

5-zrzicka-pelkyi-lhamo-je-soboli-s-bilymi-znaky.jpg

 

Pelkyi Lhamo

fenka sobolí s bílými znaky

již zadaná

 

 

 

7.3.2012     Naše první výstavní postoje. Jsme krásní. že? Takovou radost Vám budeme dělat, když se           rozhodnete nás představit veřejnosti a rozhodčím. Možná spolu jednou pojedeme i na "Světovku" :).

 

*

 

*

 

*

 

 

 

3.3.2012     Znovu jsme neodolali a vydali se do Budějovic za Tačiho potomky. Za ty dva týdny se neuvěřitelně změnili, každé váž o kilo víc, jejich srst je heboučká a krásně lesklá, drobečci jsou hraví, spokojení a velmi hodní. Ukázali nám, jak už umí papat maso se zeleninou z misek, jak krásné bobečky umí vytvořit :) a jak jsou stateční, když se nebojí ani svého velikého tatínka, který si je se zájmem očichával. S námi byli po okouknutí také hned kamarádi a ochotně si s námi hráli.

Zkrátka řečeno... praví, skvělí a pomilováníhodní tibeťáčci, kteří zaslouží jedině lásku a obdiv. 

 

zrzicka-a-blesk-venku.jpg

 

 

  26.2.2012      Už jsme velicí a šikovní psi, tak musíme mít i veliké fotky a pěkně každý zvlášť  :). Pokud               některou fenečku budete chtít na mazlení, ale i na vystavování, zde je odkaz na naši domovskou stránku   asa.snizkovi.cz/    nebo si o nás můžete popovídat na tel. č.  +420 721 410 977  a také nám můžete           napsat na email:   snowmann@o2active.cz

 

       Já jsem kluk a na dalších fotkách je mých pět sestřiček

           některé jsou ještě nezadané, mohou být Vaše :)
           

 

 

             

 

                

 

 

 

 24.2.2012     

Naše štěňátka oslavila svůj první měsíc. Přejeme jim k tomuto malému, ale významnému výročí hodně lásky, zdraví a štěstí do celého dalšího života a aby nikdy na tomto světě nestrádala a nepoznala nic zlého... Hodně štěstí, miláčkové!!!

20.2.2012-limecek-a-tecka.jpg

 

 

 *

21.2.2012     Překvapení !!!  Tohle je moje další nevěsta. Pochází z Maďarska a její maďarská krev se opravdu nezapře. Je to pořádná divoška :)))

mensejsi.jpg

                                                     tibetanterier.cz 

co-si-to-tam-asi-spitaji-.jpg

 co si to tam asi špitají ?

 *

 

 

18.2.2012    Dnes jsme se s Tačim jeli podívat na jeho dětičky. Jdou to kouzelná štěňátka, už běhají a hopkají jako malé blešky, začínají si hrát, papají první kašičky a všechna jsou moc šikovná a hodná. Roztomilí, sametoví a něžní andílci :).

 

20.2.2012-stendy-6-misek.jpg

 

Mlíčko od maminky ale chutná pořád :)) 

 

18.2.2012-ste-piji-uprav.jpg

 

 

 

16.2.2012    Dnes nám přišel diplom SLECINKY.EU Tím se Tači stal oficiálním Šampionem ČR. Jsem na něj pyšná :).

 

 16.2-diplom--5-.jpg

 16.2-pohary--4-.jpg

 

 

15.2.2012     Tačinovým dětičkám již jsou tři týdny. Už všechna vidí, slyší a cítí, každé už váží kilogram, začínají se stavět na nožičky a strašně rychle utíkat  :)). Jsou už to pěkní cvalíčci. Nové fotky jsou přidány ve fotoalbu.

zrzecka.jpg  

   

 

 4.2. 2012  Tači splnil podmínky pro získání titulu ČESKÝ ŠAMPION. Jsme šťastní a končíme tímto výstavní kariéru, během které jsme poznali, že hodnocení a také mezilidské vztahy nejsou tak hezké, jaké zažíváme ve skupinách skutečných pejskomilů a při skutečné a radostné soutěživosti, ze které máme mnohem silnější zážitky a krásných výsledků si můžeme skutečně vážit. Budeme také cestovat, někdy jen tak bláznit a věnovat se dalším, mnohem příjemnějším činnostem. 

dscf9067.jpg                                                                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.1. 2012    

Dnes v noci se Tači stal poprvé šťastným otcem. Jeho nevěsta Áša porodila šest  krásných štěňátek,  

pět holčiček a sobolího kluka. 

av1-6.jpg

 

Matka:  Alexis Of Darkness                             Otec:  Lha-Yi Gyal-Po Tashi Bodjul 

s-napisem-350-x-260--1-.jpg

s-napisem-350-x-260.jpg 

1ste-nase-piji.jpg

  24.1.2012

 

 Další fotografie štěňátek najdete ve fotoalbu 2012. Budou průběžně doplňovány.

 

25.12.2011  Ultrazvuk potvrdil březost, budeme mít s Ášenkou miminka :))) 

 
 
 

asa_taci.jpg

 

 

 

 

22. - 24.11. 2011  k nám přijela na návštěvu krásná, černovlasá nevěsta Áša z Českých Budějovic.
Pokud jsem pořádný chlap, budeme se těšit na štěňátka :) 

                                                                                                          

 

 

 

2.11.2011    Výlet s Boshy do parku u zámku Kozel - více foto ZDE

dscf7279.jpg

 

 

 

 

15.9.2011   Podzimní procházka lesem.- další foto ZDE.

 

 

 where-there-is-love-there-is-god---znkb-11r---print.jpg

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.9. 2011   Seznámení s kamarádkou Boshy.- více foto ZDE

 

 

28.8.2011  Procházka Průhonickým parkem - další foto ZDE

 

111-223---kopie--kopirovat-.jpg

 

 Lha-Yi Gyal-Po... toto jméno v překladu znamená Král bohů. Nám se zdál výběr z těchto jmen příliš honosný pro malého, neposedného zbojníčka, kterého jsme si přivezli a tak jsme zvolili vesele znějící slůvko z názvu chovatelské stanice Tashi Bodjul, ve které se narodil, Tashi. Později, pro větší důraz při přivolání se proměnilo na jméno Tači.

Z malého lumpíčka, který dokázal uskotačit celou naši rodinu a pořád ještě byl čiperný, se časem vyklubal velmi vnímavý, chytrý a přemýšlivý mladík, který má rád dlouhé procházky a čmuchání po městech a obcích, miluje běhání po lukách a lesích a rád sportuje. Je také velmi dobrý hlídač, postřehne i malou změnu ve svém okolí a hned nám přiběhne všechno hlásit.

Jako s juniorem jsme začali jezdit na výstavy a získal pěkná ocenění. V dalších letech nám na vystavování nezbývalo mnoho času, ale několik, s pěknými výsledky a oceněním, jsme navštívili.

Výstav nebylo mnoho, ale zato jsme s Tačim absolvovali mnoho sportovních a výcvikových akcí, které jsme oba milovali a s výbornými výsledky také prošel povinnými i nepovinnými vyšetřeními a několikerým vyšetřením na dědičné oční choroby, které v této době bylo dostupné. Jelikož měl všechna vyšetření na jedničku, troufli jsme si a  26.9.2010 podstoupil Tači popisnou prohlídku a splnil podmínky pro uchovnění.